Чудесен талент на едно четиригодишно девојче

26 мај, 20110
aelita-andre

Австралијанката Аелита Андре која има само четири години има неверојатен талент. Таа вишокот енергија ја насочила кон талентот, и сега прави врвни уметнички дела на кои многу други возрасни уметници можат да и позавидат.

Таа слика уметнички дела со бои преку танц. Делата се изложени на изложби кои се едни од најпосетуваните во Њујорк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma