Д-р House го објави својот албум

4 мај, 20110
dr house1

Популарниот “Д-р House” Hugh Lowry го објави својот блуз албум. Ако биде успешен во пејачката кариера како што е во актреската, тогаш тоа значи дека ова ќе биде најпродаван албум.

Албумот е насловен “Let them Talk” и содржи 15 песни. Освен тоа што тој има талент за глума и пеење, исто така знае да свири на неколку инструменти како што се гитара, клавир, хармоника, саксофон и бубњеви.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma