E да де!!! Грција ќе троши, а Европа ќе се буди да ја спаси!!! Абе ајде…

17 јули, 20110
Jorgos-Papandreu-1-498_3_2

Атина – Грчкиот премиер Јоргос Папандеру изјавил дека е време “Европа да се разбуди” и да пронајде конечно решение за кризата во неговата зеја, која се заканува да ја поткопа Еврозоната.

Во интервју за неделното издание на “Катимерини”, Папандреу изјавил дека Грција ќе ги врати огромни долгови кои ги направила и дека се во тек на разговорите за долгорочно решение на кризата.

Осврнувајќи се на напорите на европските лидери и министри за надворешни работи да се најде формула за Грција да излезе од долгот од 350 милијарди евра, Папандреу вели дека е во процес на постигнување на долгорочни решенија.

“Во моментов не постои место за оние кои шират страв и се убедени во неуспех”, додава грчкиот премиер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit