Да не биде срамот најголем, Барса победи леваци од САД :)

8 август, 20110
barsa

По двата загубени натпревари на американската турнеја, еден од Манчестер Јунајтед со 1:2, а потоа и од Чивас(Мексико) со 1:4, фудбалерите на Барселона конечно успеале некого да победат. Во Далас, тие го победиле тимот Клуб Америка со 2:0.
Ова била последната проверка на избраниците на Гвардиола пред да се вратат во Шпанија, и да продолжат со припремите за шпанскиот супер куп, кој се игра во недела, а Барса ќе играат против Реал Мадрид на Сантијаго Бернабе.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C7HB5TzK524

“Иако очигледно не сме подготвени како што треба, јас ќе ги уверам моите играчи дека можеме до го освоиме “Супер купот”, изјавил Гвардиола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit