Дејвид Швимер стана татко

24 мај, 20110
tt

Актерот Дејвид Швимер, познат од хит серијата “Пријатели” стана татко на малата Клео. Тој и неговата сопруга Зои станале родители на почетокот на овој месец.

Инаку Дејвид и неговата сопруга се запознале во 2007 година, додека таа работела како келнерка во еден лондонски клуб, а тој бил таму заради снимања на еден од неговите филмови. Но, кога нивната врска се официјализирала таа се преселила кај него во Лос Анџелес.

Инаку Дејвид во последно време се повлече од актерството и се посвети на режијата. Неговиот најнов филм ќе може да го погледнеме многу наскоро.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/