Дел Пиеро се договори со “старата дама”

29 април, 20110
DEL-PIERO

Легендата на Јувентус, Алесандро дел Пиеро конечно постигна договор со управата на клубот околу продолжување на договорот на уште година дена и тоа за четири пати помала плата.

Сега веќе 36-годишниот фудбалер на прифати годишно да заработува милион евра, но во случај на успех на екипата ќе добие значајни бонуси чиј точен износ не се наведува.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber