Детали за плажа кои мора да ги имате

25 јуни, 20110
dodatoci za na plaza

Постојат неколку ситници кои секоја девојка која држи до себе мора да ги покаже на плажа ова лето, трвдат модните сладокусци.

Што ни препорачувааат?

Огромен шешир од мек материјал

Не само што ќе изгледате софистицирано, туку и вашата кожа, а посебно косата, ке ги заштитите од негативнот дејство на сонцето. Шеширот мора да биде инсириран од седумдесетите и да има што поширок дело од мек материјал.

Тренди костим за капење

Се разладувате покрај базен или на морскиот брег во сладок костим за капење со дрзок крој. Без разлика дали се работи за секси бикини или необичен едноделен костим за капење, се додека носите нешто што е предложено на модните писти оваа сезона. Значи: електричен принт (посебно цветен), неонски бои, карнери и длабоко V-деколте.

Металик рамни сандали

Сандалите може да бидат Златни, сребрени дури и во пастелни бои. Немој да се плашите да додадете боја на летото.

Чанта со реси


Ресите се вратиа на голема врата, посебно кај чантите.  Впрочем тоа е главен стил оваа сезона. Чантата нека биде голема и еднобојна, да може да ја комбинирате со секоја комбинација на облека и костим за капење.

Очила за сонце со бели рамки

Очилата за сонце со бели рамнки нудат гламур, но и елеганција и софистицираност. Идеални  бои на стаклото  се ниансите на виолетво или црвено, како целиот свет би ви изгледал поубаво.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi