Девојка без прсти на едната рака свири пијано

15 март, 20110
chinapiano

Деветнаесет годишната Zheng Guigui од провинцијата Хенан во Кина, е родена без прсти на десната рака. Сепак таа аномалија не ја спречила за пред три години таа да почне да свири на пијано.

http://www.youtube.com/watch?v=VbhW_K3NvmQ&feature=player_embedded#at=51

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi