Диета по возрасни групи II дел

20 јуни, 20110
naslovnadieta

Кога ќе ја преминете 30-та веднаш ќе забележите некои промени во вашиот метаболизам. Многу потешко ги губите килограмите, треба многу повеќе време да посветите на диетите и да се одречете од многу работи кои порано не ви претставувале проблем…

Идеална диета за овој период од животот, од 30 до 39 години е онаа која се базира на зеленчук, бидејќи така нема да имате напад на глад и големи осцилации во тежината. Треба и да се обрне внимание на вежбањето, направете нешто за вашата кожа со време.

Ова е еден пример за диета со зеленчук:

Појадок: измешајте по една лажица овесни снегулки и корнфлекс, додајте немасно млеко и еден рендан морков

Ужина: 1 краставица

Ручек: 2 варени компири и многу салата од зеленчук, по ваш избор

Ужина: 1 црвена слатка пиперка

Вечера: салата од зеленчук и едно парче ‘ржен леб

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/