Диета за поинтнезивен женски оргазам

26 април, 20110
eating_dark_chocolate

Оваа диета се однесува на жените кои сакаат да ја зголемат агресивноста во нивната потргага по задоволство, да ја зголемат енергијата и нормално да го зголемат интензитетот на оргазмот.

Најпрво треба да знаете дека треба да ги одбегнувате кафето, и сите пијалоци кои содржат кофеин, млеко од соја како и сите други производи од соја, алкохол и цигари.

За да се зголеми интензитетот на оргазмот потребно е вашето дневно мени да се состои од 40% јаглехидрати, 30% белковини и 30% масти. Затоа јадете повеќе зелен лиснат зеленчук, алги, црно чоколадо, свеж зеленчук и овошје, апетисани и многу витамин Ц, рибино масло.

Освен исхраната треба да обрнете внимание и на физичките вежби, бидејќи тие ја зголемуваат енергијата.

Жените кои ја практикувале оваа диета го потврдиле ефектот.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi