Диета за вработените I Дел

2 јуни, 20110
200452178-001

Вработените луѓе обично поголемиот дел од денот го поминуваат во канцеларија, при што се хранат многу не здраво, јадат брза, калорична храна, а при тоа немаат физичка активност и затоа многу лесно ги качуваат килограмите.

ПОНЕДЕЛНИЧКА ДИЕТА

Овој режим на исхрана топи 6 кг за две недели. Клучниот ден за почеток на оваа диета е понеделник. Од вторник до сабота треба да ги пратите вообичаените правила за здрава исхрана: избегнувајте сатки, тесто и масно месо, а дајте им предност на пилешкото, рибата, зеленчукот и житариците.

Еве предлог на мени за три понеделника:

Појадок: 2 чаши немасен јогурт

Ужина: сок од грејпфрут

Ручек: 150 гр мешана салат и 120 гр варен компир

Ужина: чај со мед

Вечера: 200 гр сезонско овошје

После вечера: чај со мед

 

Појадок: чаша немасен јогурт со рендано јаболко

Ужина: сок од зеленчук

Ручек: 150 гр мешана салата и 40 гр интегрален леб

Ужина: чај со мед

Вечера: супа од зеленчук

После вечера: чај со лимон

 

Појадок: јаболка и круша

Ужина: сок од домати

Ручек: 30 гр варен ориз и 150 гр варен зеленчук

Ужина: чај со мед

Вечера: 250 гр мешан свеж зеленчук

После вечера: чај со мед

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/