Дивац, Паспаљ, Раџа, Кукоч во Скопје во чест на Дражен?

25 јуни, 20110
18028268834c9ba9ff710e3302773072_extreme

Во ноември оваа година, во Скопје се спрема кошаркарски спектакл во чест на легендата на светската кошарка Дражен Петровиќ. Се работи за ревијална утакмица, на која би требало да настапат легендите на бившо југословенската, а и светската кошарка: Дивац, Раџа, Кукоч, Паспаљ и многу други за нас познати мегаѕвезди од нашите простори. Целиот приход ќе биде даден во добротворни цели, а на спектаклот се очекува и најблиската фамилија на Дражен Петровиќ. Во секој случај одличен потег од страна на организаторите, кои и да се!!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/