Мексичка армија навлезе во САД !!!

25 јуни, 20110
MOUS2

Конвој од три воени камиони натоварени со мексикански војници и оружје се обидел да ја помине границата кај Мостот број два, што е јасно кршење на меѓународното право.

Камионите биле забележани на царината од страна на цариниците и граничната полиција.

Портпаролот веднач се јавил кај мексиканските власти со цел да ги предупреди дека воени камиони се движат кон америка полни со оружје и војници.

Од таму пак им одговориле дека станува збор за грешка. Тоа биле војници кои биле распоредени во Нуево Ларедо, но тие не ја познавале доволно таа област при што се изгубиле и се упатиле кон погрешна насока а тоа е Мостот број два.

На ова остро реагирале американците кои сметаат дека на мексиканците им е овозможено лесно минување на границата и длабоко навлегување во САД.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/