Домот на Бијонсе и Џеј Зи во Флорида

3 ноември, 20110
SS_Homes_Hollywood_Power_Couples_jayz_beyonce

Каде уживаше најпознатиот хип хоп пар кога одеше на Флорида?! Во луксузната куќа изградена во медитерански стил во 1991 година, која решија да ја продадат и да изградат поголема и полуксузна вила во Мајами.

Точната локација на оваа куќа е Indian Creek Village, Florida, а продажната цена беше 9.300.000 долари.

Ќе сфатите дека не е многу за овој двокатен дворец граден во медитерански стил, мермер и сопствена водена површина околу куќата. Со површина од скоро 8000 метри квадратни, 7 спални соби, 8 целосни и 2 делумни бањи, базен и локација која може да си ја дозволат само богатите ѕвезди.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş