Досега невидено чудо на природата…не е фотомонтажа…највистинско е :)

17 август, 20110
4

Гејзерот Fly се наоѓа во Невада, но не е достапен за јавноста. Интересно е тоа што се наоѓа на приватен имот, а сопственикот несака да го продаде иако има огромен број на понуди. Сепак, иако не е достапен и не е дозволен пристап до него, тој може да се забележи од далеку. Она што го прави уште поинтересен е тоа дека е создаден од човечка рака! Се започнало во 1916 година кога земјоделците кои ја поседувале земјата одлучиле во сред пустина да созадат услови за одгледување на разни култури. За време на потрагата по вода тие не ни очекувале дека ќе сретнат бунар со јак млаз топла термална вода.

На површината на гејзерот се таложат слоеви кал, а на врз тоа има разнобојни организми кои придонесуваат за спектакуларен поглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit