Дознајте ги виновницте за надуеност и проблеми со стомакот

22 април, 20111
zacini2

Во последниве години се повеќе луѓе се жалат на проблеми со надуеност и проблеми со варењето на храната. Еден од главните причнители е стресот, но и исхраната исто така може да предизвика појава на вакви проблеми. За почеток избегнувајте ја хранат и пијалоци кои предизвкуваат дигестивни пореметувања.

Освен тоа што може да предизвикаат надуеност, понатаму проблемот може да се развие и да доведе до проблеми со варење на храната, запек, дијареа и многу други болести. Затоа регулирајте го внесувањето на алкохолот, антибиотици, кафе, чај и зачини.

 

 

One comment

  • ceca

    8 декември, 2012 at 21:43

    proveri

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi