Две девојки заедно се фрлиле од зграда

1 мај, 20110
0214007.48

Две девојки една на возраст од 16 години и другата на 20 извршиле самоубиство фрлајќи се од зграда. Трагичниот настан се случил во градот Књажевац во близина на Ниш, Србија. Се уште не е познато зошто девојките си го одзеле животот.

Трагичниот настан се случил во Неделата по полноќ, на лице место умрела дваесетгодишната М.С , а шеснаесeтогишната Л.Ј умрела на пат до Нишката болница.
Како што пишува Блиц, девојките предходно биле излезени во град со друштво, по извесно време излегле од кафе барот и се упатиле кон зградата, каде подоцна и рипнале од неа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi