Џејсон Статхам кандидат за римејкот на “Професионалци”

30 март, 20110
jason_statham

Познатата ТВ серија од седумдесетите “Професионалци” ќе доживее римејк. Оваа тема беше начната уште пред некое време од страна на режисерот Неил Маршал, но тој се повлече од проектот.

За главната улога во филмот се споменува името на актерот Џејсон Статхам. Но, тој сеуште не ја потврдил понудата. Доколку не се сложи да биде дел од новата екипа на “Професионалците” како негова замена би можеле да бидат Том Гарди, Џерард Батлер или Гери Олдман.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi