Џенифер Лопез наскоро ќе снима нов филм

23 јуни, 20110
jenniferl_lopez_mark_anthony_red-carpet

Џенифер Лопез ќе игра во акционен филм ‘Паркер”, за крадец кој ќе се заљуби во неговата жена Лесли додека се подготвува за грабеж.

Крадецот ќе го игра Џејсон Стетам. Филмот ќе го режира Тејлор Хакфорд,по серијата од романот на Доналд Вастлејк. Пракер во претходните адаптации од романот на Доналд, го играле Мел Гибсон и Ли Марвин.

Џенифер Лопез преговара и за нејзината улога во филмот “Што да очекувате додека чекате бебе”, во која ќе играат Камерон Дијаз и Метју Морисон. Овој филм ќе го снима Керк Џонс, брз основа на водичот за идните родители.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi