Џим Кери: ”Сакав да бидам ветеринар“

6 јуни, 20110
Jim-jim-carrey-968304_1024_768

Холивудскиот комичар Џим Кери открива дека актерството не му било единствен животен избор. Некогаш посакувал да биде ветеринар.

За магазинот “ОК” познатиот актер зборувал за својот нов филм “Mr. Popper’s Penquins“, покрај тоа истакнал дека отсекогаш бил голем љубител на животните.

“Кога бев дете сакав да станам ветеринар. Но потоа размислував за еутаназија и сето тоа и сфатив дека тоа не е за мене”, изјавува 49-годишниот Џим Кери.

Тој посочи дека е одлично да се работи со пингвини и дека ужива да поминуа време со животните.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma