Ејми Вајнхаус поради рехабилитација го одложи обајвувањето на новиот албум

30 мај, 20110
Amy_Winehouse_Widescreen_211200834740Pm911

Американската пејачка Ејми Вајнхаус го одложи објавувањето на својот трет албум, бидејќи сака да се посвети на рехабилитација и лекување на зависноста од алкохол, објавува магазинот “People”.

“ Ејми конечно го заврши својот нов албум. Останува само да се одреди датумот за да се пушти во продажба. Но тоа нема да се случи во блиска иднина, бидејќи таа е на рехабилитација. За сега нема информација кога ќе се објави“ , изјавува близок пријател на Ејми.

Менаџерот на Ејми Вајнхаус потврдува дека таа е вклучена во рехабилитациона програма со цел подобро да се подготви за летна турнеја. Својот прв албум “Frank”, таа го објави 2003 година, ни останува само да се надеваме дека ќе го слушнеме и овој албум од Ејми Вајнхаус.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi