Ен Хатвеј во улога на политичар!!!

25 август, 20110
Brad Pitt and Angelina Jolie at The 68th Annual Golden Globe Awards in LA

Глумицата Ен Хетвеј во своето родно место Њу Џерси барала од властите да се дозволи склучување на брак од исти пол. Всушност, таа барала да се следи тоа што се случува во Џу Јорк, да се дозволи љубов помеѓу две личности, а не помегу два пола.

Интересно е тоа што нејзиниот постар брат Мајкл е геј, па Ен се залага за законот, а исто така вели дека е многу задоволна  што Њу Јорк е познат по бракови од исти пол, и се надева дека овој пример ќе го следат и другите држави во САД и во светот.

-Државите треба да скокаат во возот и да се легализирааат хомосексуалните бракови. Мислам дека сите треаба да ги легализираат браковите, а не само Њу Џерси-кажа таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi