Утрински коктели за здравје

25 август, 20110
Utrinski koktel za zdravje

Овие здрави коктели сигурно не би ги одбил дури ни Џејмс Бонд: Што може да биде поубаво од освежувачко утро пред жестокото трчање во текот на денот и пред жешките летни ноќи! Утринскиот коктел за здравје ќе ви обезбеди дневна количина на калциум и витамин Б,што е клучот за убава и здрава кожа.

РЕЦЕПТ ЗА УТРИНСКИ КОКТЕЛ ОД ЈАГОДА:

Во блендер додадете 10 коцки мраз, 0,5 дл овошен јогурт од јагода, 0,5 дл сок од портокал, 1 лажица мед од багрем, 4-5 свежи јагоди и 0,5 дл ниско масно млеко. Миксирајте го 2-3 минути и сипете го во предходно оладена чаша и засладете го ако е потребно.

РЕЦЕПТ ЗА УТРИНСКИ КАЛСИЧЕН КОКТЕЛ:

Во блендер додадете 10-ина коцки мраз, 1 дл јогурт, 0,5 дл сок од ананас, 0,5 дл сок од портокал, 1 лажица мед од багрем, 0,5 дл сируп од лешник и 0,5 дл ниско масно млеко. Микс 2-3 минути и сипете го во предходно оладена чаша и засладете го ако е потребно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit