Ешли Јанг на “Олд Трафорд”

11 јуни, 20110
Aston-Villa--007

Според информациите на островските медиуми, трансферот на англискиот репрезентативец од Астон Вила во Манчестер Јунајтед е практично завршена работа.

Офанзивниот играч за врска ја прифатил понудата за плата од 130.000 фунти неделно и би требало да потпише договор на пет години, додека на клубот од бирмингем ќе му бидат исплатени 16 милиони фунти на име отштета.

Извор: Спортнет

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/