Езерото Тахо

29 октомври, 20110
11

Прекрасното езеро Тахо се наоѓа во пределите на убавицата меѓу планините- Сиера Невада по должината на границата помеѓу Калифорнија и Невада. Со површина од 496 километри квадратни и прекрасни планински изданија, ова е едно од најпосетените туристички места во текот на годината. Езерската површина вклучува 12 ски центри а посетителите можат да се задоволат и со други  зимски активности како сноубординг и други скијачки дисциплини, но и екстремни спортови. Љубителите на водните спортови се исто така потенцијални корисници на оваа убавина , а истовремено можат да уживаат во пливањето, пловењето, скијањето по вода и скуба дајвинг. Комплексот нуди огромен сместувачки капацитет опремен со скапи но и поевтини хотели.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi