Фалкао се поблизу до потпис со Челзи

24 јуни, 20110
radamel-falcao-atletico-v-porto_23950731

Англиски Челзи е се поблизу до потпис со големата ѕвезда на португалскиот шампион Порто, Радамел Фалкао, откако стана јасно дека напаѓачот се согласил да го носи синиот дрес на лондонскиот клуб за годишна плата од 5 милиони фунти, тврди “Деили Меил”.

Во договорот меѓу Фалкао и Порто постои клаузула според која Колумбиецот може да го напушти португалскиот клуб за сума од 26,5 милиони фунти, а таа сума не би претставувала проблем за Челзи.

Фалкао постигна 39 погодоци мината сезона и одигра важна улога во успесите на Порто.

Ако 25-годишниот напаѓач се пресели во Челзи, тогаш под сериозен знак прашалник ќе дојде иднината на Дрогба и Анелка во клубот.

Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma