Фестивал на лубеницата

18 август, 20111

Што се може да се направи од лубеница!

Од 2006 год. Фестивалот на лубеницата во Република Чешка ги обединува најдобрите уметници во резбање на лубеница од сите страни на светот секоја година. Избравме неколку од нивните најдобри уметнички дела да ги погледнете во продолжение.

One comment

  • Filip

    18 август, 2011 at 11:30

    samo se cudam kogo ne go mrzelo da gi pravi ovie remek dela 😀

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit