Фестивал за уметност со оган

29 јули, 20110

Четвртата годишнина на меѓународниот фестивал на уметност со оган се одржа во Киев. Оние кои го посетиле овој настан уживала во преформансите на жонглери, музичари, театарски групи, уметници со оган итн. Фестивалот со оган во Киев, исто така привлече тимови на пиротехнички експерти од цела Европа, вклучувајќи ги Шкотска, Ирска, Германија и Бугарија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit