Форбс листа на најбогатите во 2011 година

15 март, 20110
forbes-rich-list-2011

Мексикански тајкун Карло Слим Хелу ги претрка  Американците Бил Гејтс и Ворен Бафет,  и сега е  најбогатиот човек на земјата, според “Форбс” 2011,  листата на милијардери во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi