Фотки од првите геј бракови во Њујорк

1 август, 20110
naslvona

Градот Њујорк минатата недела откако се донесе законот дека паровите од ист пол може да стапат во брачна заедница, успеа за само еден ден да направи повеќе од 823 венчавања.

Хомосексуалците чекаа во редови за да може да си ја озаконат својата врска.

Погледнете ги среќниците кои успеаа тоа да го направат уште по првиот ден од стапување на сила на овој закон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit