Гол од пола терен! Браво! :)

15 ноември, 20110
gol

Фудбалерот на шпанскиот клуб  Real Oviedo од пониската лига постигна гол против тимот на Coruxо, кој сигурно може да се кандидира за гол на сезоната, иако крајот на истата е далеку.

Матар Диоп, ја земал топката на десетина метри од центарот на теренот направи два чекора напред и веднаш ја шутна кон противничкиот гол. Топката влезе токму под пречката на противничкиот гол, а голманот на Coruxо во моментот беше на крајот од шеснаесетникот. Сите бе а шокирани, освен играчите на Oviedo, кои на крај славеа со резултат од 2-0.

httpv://www.youtube.com/watch?v=GOfDdpGjtfo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma