Google го купи доменот ‘g.co’

21 јули, 20110
google

Компанијата Google го купи веб доменот  “g.co” со цел да го скрати URL (Uniform Resource Locator) адресата на нејзините услуги, пренесуваат француските медиуми.

Се работи за домен кој ќе биде користен само за испраќање на веб корисниците кон веб страните кои припаѓаат на Google.

Во меѓувреме, новата апликација на оваа компанија Google +, стана достапна и за Apple оперативниот систем.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit