Хавиер Бардем го спречи падот на Пенелопе

2 април, 20110
penelope star 1

Се одржа и најавеното доделување на 2.436-та ѕвезда на булеварот на славните. Оваа ѕвезда заслужено и припадна на убавата Пенелопе Круз.

Таа се појави во прекрасно издание, држејќи го под рака својот сопруг, Хавиер Бардем. Во еден момент Пенелопе ја превитка ногата од премногу високите потпетици при што за малку ќе паднеше, но за среќа нејзиниот сопруг го спречи падот.

Таа, освен со својот сопруг, на оваа свечена манифестација дојде и со актерот Џони Деп, на кого му се заблагодари за тоа што ја научил да зборува англиски.

Кога прв пат дојдов во Америка, знаев да кажам “Како си?  и Сакам да работам со Џони Деп”. Желбата ми се оствари, работев со Џони Деп. Тој ме научи да зборувам англиски и сега знам да кажам и “Сакам пак да соработувам со Џони Деп”, изјави Пенелопе.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma