Хју Хефнер отвори нов “Playboy” клуб со своите секси зајачици

7 јуни, 20110
Untitled-1 copy

Хју Хефнер, за време на викендот беше во Лондон на отварање на уште еден “Playboy” клуб во центарот на градот. Со себе тој ја понел и својата идна сопруга Кристал Харис, но тоа не го спречило да позира во друштво на секси зајачиците кои ги привлекоа погледите на отворањето.

Облечени во црни чорапи и корсети со британското знаме, зајачиците нежно се смешкле и спремно се фотографирале во друштво на стариот плејбој. Нивното појавување им пречело на британските феминистки, кои се собрале пред клубот и протестирале. Со многубројни транспаренти во стилот на “Нашите тела не се на продажба”, водичот на демонстрантите изјавила:  “Ова отварање имплицира загрижувачки чекор наназад по прашање на квалитетот на односот на половите. Сексуализацијата и претворањето на жените во објекти како што се зајачиците не е воопшто секси. Тоа е сексизам…”

Демонстрантите го покажале својот став, но Хефнер воопшто не се премислил. Спокојно си продолжил во клубот и објаснил што мисли тој во врска со ова прашање. ” Playboy i Playboy клубовите означија крај на сексизмот. Жените порано биле држени во окови од нивните татковци, а потоа и од нивните мажи. Playboy помогна тоа да се промени. А тоа е суштината на сексуалната револуција”, изјавил Хефнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/