Холивуд мета на хакери

18 март, 20110
hackedstars

ТМЗ објави дека хакери упаднале во компјутерите, тeлефоните и e-mail адресите на познатите холивудски звезди и украле компромитирачки фотографии и видео материјали. На листата од вкупно 50 лица чии уреди биле пробиени, се нашле Селена Гомез, Џесика Алба, Скарлет Јохансон, Мајли Сајрус, Кристина Агилера и други. ФБИ ќе го разрешува случајот за што побргу да се пронајдат хакерите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi