Песните за Евровизија 2011

18 март, 20110
Eurovision_Song_Contest_2011

Најголемиот музички натпревар, Евровизија оваа година ќе се одржи во Дизелдорф во периодот од 10 до 14 мај.

Како и секоја година, песните ќе бидат претставени во две полуфинални вечери и една финална. Во продолжение ви ги нудиме песните кои оваа година ќе бидат испеани од сите земји претставнички. Исто така ви го претставуваме и редоследот по кој ќе бидат изведувани.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi