Кевин Костнер во улога на таткото на Супермен

18 март, 20110
Kevin-Costner

Кевин Костнер ја доби улогата во новиот филм за Супермен, објави Холивуд репортер. Кевин ќе се приклучи на екипата во која веќе се Хенри Кавил како Кларк Кент- Супермен, Дајана Лејн како Марта Кент.

Сеуште се држи во тајност дали таткото Кент ќе доживее срцев удар и ќе почине, како во онаа верзија на Супермен од 1978 година.

Филмот би требало да се појави во кино салите во 2012 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma