Храна која ја лечи депресијата

17 март, 20110
depression

Депресија, стрес, нервоза… се состојби кои ни се многу познати. За да се изборите со нив не е потребно да земете лекови. Доволно е да внимавате на исхраната. Можеби прво нешто на што ќе помислите е чоколадата. Но, нутриционистите советуваат да јадеме пастрмка, брокула, бадеми и да пиеме зелен чај. Овие намирници се богати со витамин Б, кој е најдобар природен антидепресив. Тие содржат магнезиум, флуор, цинк, манган и фолна киселина. Сето она што е потребно да го смири и опушти вашето тело.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi