HTC телефон со 4,5 инчен екран

23 мај, 20110
9379936284dda1f0ab7bea626938065_orig

Мислите дека 4,3 инчниот Sensation кој HTC неодамна го претстави е премногу гломазен за еден мобилен телефон? Но, сепак од HTC не размислуваат така, бидејќи во јавноста протекоа информации и фотографии од новиот, уште поголем HTC Android. Се работи за моделот кој ќе се вика HTC Holiday, пренесува Pocketnow.

Holiday ќе има qHD 4,5 инчен екран со резолуција од 960×540, со двојадрен процесор на 1,2GHz, опремен со 1GB RAM и камера со резолуција од 8 мега пиксели. Софтверот ќе биде Android во верзијата 2.3.4.

Цената, достапноста и датумот на појавување на пазарот се уште не се познати. Инаку, HTC не е првиот кој се одлучи да понуди телефон со толкава големина, бидејќи неодамна Samsung го претстави својот Infuse 4G, со слични хардверски карактеристики, но на стара верзија на Android.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/