Hummer H4

2 ноември, 20110
0

Со зголемените цени на горивото и масивните автомобили паѓаат масовно вон употреба, се чини дека Hummer дивизијата на GM ќе влезе во есента на своите години. Но, според J.D. Power and Associates, брендот ги фаќа и ги задржува сопствениците подобро од повеќето, па вреди да се негува.

Трикот е “големината” да биде спакувана во помал пакет – процес кој започна со крајот на моделот Н1 – но, зачувување на екстремните теренски способности. Како што секој, кој има направено сериозни off-road тестови можат да потврдат, големината е вашиот непријател на патеката, па помали, но сепак off-road подготвени Hummer модели, баш како концептот HX, имаат вистинска смисла. HX ни дава добар поглед на претстојниот H4 и ако тој нов модел ги поседува сите off-road опреми како класичниот Hummer, тој ќе биде моќен додаток на асортиманот.

HX се карактеризира со погон на сите четири тркала (се разбира), со заклучување на предниот и задниот, 35-инчни гуми, 3,6-литарски V-6 со директно инјектирање и предна шипка против превртување која електронски се вклучува и исклучува – и да не го заборавиме непогрешливиот “Blocky” стил на Hummer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş