И кај гладијаторите постојат откази а?:)

5 август, 20110
10_Overeem_vs_Rogers

Светскиот шампион во слободна борба Алистер Oверем, бил официјално отпуштен од страна на неговата организација Strikeforce. Отказот го добил по e-mail.
Разлогот поради кој дошло до отпуштање на Алистер е несогласувањето со неговата организација Strikeforce во врска со послениот меч кој тртебал да го одработи шампионот.

Светскиот шампион на 10-ти септември требало да се бори против Антонио Силва во полуфиналето Strikeforce Grand Prix. Неговиот тим ја одбил борбата, велејќи дека времето за подоготвка било многу кратко, и барале одложување на борбата за неколку недели.

Продуцентската куќа која ги има ТВ правата за турнирот Strikeforce Grand Prix категорично го одбила новиот датум за борба, кој требало да биде во октомври, a наводно Oверем изјавил дека бил подготвен да ја прифати борбата во септември доколку се исполнат некои негови барања.

На крајот, Холанѓанецот изјавил дека не можевл да се бори поради повреда, што ги налутило главните луѓе на Strikeforce, кои одлучиле да го отпуштат по пат на e-mail!

http://www.youtube.com/watch?v=zvsaWdTVQfg&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit