И Шакира научила што е фудбал? Гарант во кревет со Пике:)))

5 август, 20110
shakira i pike

Иако во повеќе наврати изјавила дека го сака фудбалот уште како дете, колумбиската поп-пејачка Шакира дури сега сфатила колку фудбалот е моќен и влијателен.
“Дружејќи се со Жерар, сфатив колку фудбалот е моќен и колку тој влијае врз децата. Фудбалот ги учи на толеранција, почит и дисциплина”, изјавила убавата Колумбијка.

Популарната пејачка своето размислување го појаснила на премиерата на фудбалерите на Барселона.

“Кога ќе ги погледнам Џерард и неговите соиграчи, сфаќам дека тие се однесуваат како браќа, иако како индивидуи се многу различни. Тие се како колектив, и затоа се толку успешени. Кога ќе помислам, целото човештво би можело да функционира на овој принцип”, изјавила Шакира.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi