И слоновите знаат да играат фудбал! :)

28 декември, 20110
И слоновите знаат да играат фудбал! :)

Слонови се тркаа и играа фудбал  на тридневниот фестивал во Непал, кој се одржува за да ја подигне свеста за заштита на животните и животната средина, а привлекува голем број на туристи.

Неколку илјадници домашни и странски посетители ги гледаа слоновите кои играа фудбал.

httpv://www.youtube.com/watch?v=g3kKqmOBk90

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber