Икер Касиљас без капитенската лента?

5 јули, 20110
Iker Casillas_28975

Тренерот на Реал, Мурињо сака играч во поле со капитенската лента. Кандидати се Роналдо, Алонсо и Рамос.

Мурињо никогаш пред Касиљас немал за капитен чувар на мрежата.

Во претходните екипи кои ги водеше тоа беа играчи во поле. Во Интер капитенскатѕа трака ја носеше Хавиер Занети, додека во Челзи капитенската лента ја имаше Џон Тери.

Причината за ваквата одлука на Португалецот е јасна. Сака капитенот да му биде во цeнтарот на случувањата и што поблизу до судијата за да може да протестира бидејќи на тоа има право.

Со ова ќе избегне смешни ситуации кога Касиљас претрчува пола терен за да се пожали за некоја судиска одлука. Мурињо е свесен дека ваква одлука ќе предизвика полемики и негодувања.

Се шпекулира веќе со имињаната на новиот капитен – Кристијано Роналдо, Чаби Алонсо и Серхио Рамос.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit