Има ли поглупо место за реклама од овие? Нема гарант!!!

11 јули, 20110
naslovna

Важно правило за маркетинг:  местото каде што ќе се појави рекламата е исто толку важно колку и што таа кажува. Иако изгледа едноставно, само некои од рекламите,(а најмалку онлајн рекламите) имаат привилегија да бидат поставени од страна на вистински човек. Во повеќето случаи, зад поставувањето на рекламата стои автоматски систем за поставување, кој дозволува таа да се постави било каде на веб страницата. Често пати, ова ги поставува рекламите и веб страниците во некои многу чудни ситуации.

Додека ги славиме автоматските сервиси за поставување реклами и недостатоците кои тие ги поседуваат, пробавме да најдеме некои од најлошите поставувања на реклами. А, за жал, пронајдовме и некои од промашувањата кај старомодните ТВ реклами и билборди. Еве некои од нив:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit