Индиец направил турбан тежок 60 килограми

24 март, 20110
incredible-india

Индиецот Балват Синг направи турбан кој тежи неверојатни 60 килограми и на него употребил ткаенина долга 800 метри.

Своето дело тој го претставил на фестивалот Анандпур Сахиб кој се одржал во северниот дел на Индија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma