Интересна колекција на шапки од дизајнерката Трејси Роуз

3 ноември, 20110
Tracy+Rose+Hats+Off+Exhibition+Launch+Party+vmONZp6IA6Gl

Познатата британска дизајнерка Трејси Роуз реши на направи изложба која ќе даде една ретроспектива на нејзината работа во изминатите 30 години.

Во Gallery Different во Лондон беше поставена изложба на шапки од Трејси Роуз, која беше организирана во комбинација со изложба на скулптури. На оваа изложба беа изложени најпознатите модели на Трејси, кои биле носени на коњичките трки во Велика Британија.

Кољичките трки се мега настан во Велика Британија, и на нив присуствуваат многу познати личности од секоја сфера на животот. Како што наликува на една британска дама, сите жени кои се присутни на коњичките трки носат шапки. Всушност, постои еден неформален натпревар помеѓу припадничките на понежниот пол за тоа кој ќе носи најубава шапка.

Трејси Роуз е една од најбараните модни дизајнери кога станува збор за шапки и коњички трки. Погледнете ги нејзините најдобри дела:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş