Интересни факти за сексот кои ги научивме оваа година

24 декември, 20110
sekssss godina

Жените почесто мислат на храна одколку на секс:
Истражувањето спроведено врз 5.000 жени покажа дека повеќето жени почесто  размислуваат за тоа што јадат одколку за секс. Дури 25 отсто од жените размислуваат за храна на секој половина час, додека само 10 отсто мислат толку често за секс.

Дури 25 отсто од луѓето одговараат на телефон за време на секс:
Истражувањето на една британска телефонска компанија покажа дека дури 25 отсто од луѓето одговараат на телефон за време на секс. Како дошле до податоците, не не прашувајте.

Обликот на усните открива каква е жената во кревет
Стјуарт Броди, професор по психологија во Шкотска, тврди дека може да откриете каква е жената во кревет само со анализа на нејзините усни. Тојј тврди дека жените со истакната горна усна почесто доживуваат оргазам.

Секоја петта жена повеќе сака Фејсбук отколку секс:
Според една студија на магазинот Космополитен, една од секои пет жени попрво би “висела“ на Фејсбук отколку да има секс со нејзиниот партнер.

Што се постари, жени се повеќе склони кон бисексуалност:
Една нова студија покажа дека жените со годините ја променуваат својата сексуална ориентација. Што се постари тоа почесто фантазираат за секс со припадничка на истиот пол. Дури 45 отсто од жените имале најмалку едно искуство со друга жена.

Лаптопот ја уништува спермата:
Мажите кои го држат лаптопот на својот скут го ризикуваат квалитетот на нивната сперма., бидејќи зрачењето ги оштетува сперматозоидите.

Жените кои играат видео игри почесто имаат секс:
Жените кои играат онлајн игри имаат подобар социјален живот и почести сексуални односи од другите жени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma