Интересно уредување на станот

28 август, 20110
sobasoba

Сакате да си го преуредите својот досаден стан и да внесете малку живи бои во него, но се плашите боите да ги потсетат гостите на циркус? Со боите немора да претерувате, довоно е да изберете нијанси на иста боја која кои ќе го исполните просторот. Со тоа исто ке можете да ставате детали на друга боја и ќе видите како сето тоа ќе се вклопи. Ви предлагаме некојлку необични комбинации на бои, кои прекрасно изгледаат во станбен простор.

Тиркизна и кремава

Овие две бои изгледаат елегантно и делуваат смирувачки, а посебно се добри за дневна соба и спална.

Потемно кремава и златна

Комбинирајќи ги овие две бои за малку пари ќе добиете раскошен и луксузен изгед на просторијата. Поготово ако сакате афрички мотиви кои цврсто се вклопуваат со овие бои.

Светло сина и светло зелена

Овие две наизглед неспоиви бои, особено ги освежуваат детските соби и канцелариите, а посебно си симпатични ако ѕидовите ги бојадисате во пруги.

Светло сива

Оваа боја дава младалачки тренди изглед на секој простор, а може да се комбинира со бела и црна боја што е уште потренди.

Темно зелена и боја на лаванда

Оваа необична комбинација на бои ќе ви даде смирен, а воедно и елегантен изглед на вашиот тоалет, балкон и работната соба. Во големи вазни можете да ставите лаванда и така потполно ќе ја надополните комбинацијата.

Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma