Интерпол: Ал Каеда останува најголема закана во светот

7 јуни, 20110
6986b1bff6_169228
Терористичката мрежа Ал Каеда и групите поврзани со неа и понатаму остануваат најголема светска закана и покрај тоа што Осама бин Ладен е убиен, изјавил шефот на Интерпол, Роналд Нобел.
Најзагрозени се авионите и другиот јавен превоз, рекол Нобел во Сингапур на маргините од состанокот за воздухоплоство додавајќи дека терористите користат лажни пасоши за да можат да патуваат  неоткриени.
“И пред да биде убиен Осама бин Ладен најголема закана не беше само Ал Каеда туку и терористичките групи поврзани со неа ширум светот“, рекол тој.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma